Wady zgryzu występują powszechnie u dzieci i dorosłych. Pojawiają się najczęściej na etapie wymiany zębów mlecznych na stałe, gdy w małej szczęce tłoczą się duże trzonowce, kły i siekacze. Korygowanie nieprawidłowego ustawienia zębów jest możliwe dzięki tradycyjnym aparatom, ale również nowoczesnym nakładkom na zęby clear aligner. Z ich pomocą prostowanie zgryzu przebiega szybko i bezboleśnie. Można nosić je nawet w sytuacji, gdy zakładanie klasycznego aparatu ortodontycznego jest niewskazane. Dowiedz się więcej o zaletach nakładek na zęby.
Kto może nosić nakładki na zęby?
Nakładki na zęby może zakładać praktycznie każda osoba dorosła. Zaawansowany wiek, karmienie piersią, czy też niska odporność na ból nie stanowią żadnego przeciwwskazania do ich założenia. Noszenie tradycyjnego aparatu ortodontycznego może powodować dyskomfort i dolegliwości bólowe, zwłaszcza podczas regulowania aparatu w trakcie leczenia. Nakładki natomiast zmienia się co 14 dni, dlatego ból związany z ich noszeniem właściwie nie występuje, chociaż może pojawić się dyskomfort przez pierwsze dni po zmianie na nową parę nakładek. Mogą zakładać je wszystkie osoby, które oczekują na zabiegi operacyjne i różnego rodzaju leczenie (z wyłączeniem stomatologicznego), gdyż w razie potrzeby nakładki można wyjąć i założyć ponownie.
Noszenie nakładek na zęby na wady zgryzu nie wymaga przeprowadzania regularnych kontroli ortodontycznych. Klient nie musi umawiać się na spotkania w gabinecie, gdyż wszystkie konsultacje odbywają się zdalnie za pomocą aplikacji. Klient wysyła zdjęcie uśmiechu raz na tydzień, a specjalista ocenia, czy terapia przebiega zgodnie z planem. Konsultacje przez aplikację są wliczone w cenę terapii.
Wygodne i estetyczne prostowanie skrzywionych zębów
Skrzywione zęby powinno się prostować, gdyż stanowią problem nie tylko estetyczny. Zachodzące na siebie siekacze i stłoczone trzonowce szybko się psują, gdyż trudno doczyścić wszystkie przestrzenie między zębami. Ponadto są podatniejsze na pęknięcia i złamania, zwłaszcza w miejscach, w których znajdują się zbyt blisko siebie. Efekty stosowania nakładek clear aligner są widoczne najczęściej po upływie 4 do 9 miesięcy. Nakładki nosi się przez co najmniej 22 godziny na dobę.
Stosowanie clear alignera na zęby jest również dyskretne. Nakładki są przezroczyste i niewidoczne na łuku zębowym, dlatego po ich założeniu nie trzeba obawiać się, że ktoś je zauważy. Dzięki temu mogą korzystać z nich osoby, które wykonują zawody wymagające nienagannej prezencji. Nakładki ściąga się do jedzenia oraz picia napojów innych niż woda, dlatego nie gromadzą się pod nimi resztki pokarmów. Po zdjęciu nakładek można dokładnie wyszczotkować cały łuk górny i dolny, co ogranicza ryzyko wystąpienia próchnicy i sprzyja utrzymaniu higieny jamy ustnej.
Jak powstają nakładki na zęby?
Tworzenie nakładek na zęby rozpoczyna się od przygotowania skanu 3D całego zgryzu podczas jednorazowej wizyty w gabinecie w jednym z ponad 30 miast w całej Polsce. Dzięki niemu gotowe nakładki są idealnie przystosowane do kształtu szczęki i wielkości poszczególnych zębów. Na podstawie skanu specjaliści przygotowują wizualizację efektów terapii, którą przedstawiają zainteresowanemu. Omawiają z nim wszystkie etapy procesu oraz podają jego pełny koszt z uwzględnieniem płatności jednorazowej lub w systemie ratalnym. Więcej na ten temat można znaleźć w Google, po wpisaniu frazy „nakładki prostujące na zęby cena„.
W przypadku rat otrzymamy także propozycję uiszczania przystępnych płatności miesięcznych, które umożliwiają spełnienie marzeń o estetycznym uśmiechu bez rujnowania domowego budżetu.
Materiał zewnętrzny