Napoje roślinne w obecnych czasach są coraz popularniejsze. Przyczynia się do tego sam produkt i jego zalety. Wybierając napój roślinny, należy kierować się przede wszystkim swoimi preferencjami smakowymi, ale czy tylko tym?
Z artykułu dowiesz się o tym:
- Czym są napoje roślinne?
- Na co należy zwrócić uwagę przy wyborze napoju roślinnego?
- Gdzie kupić napoje roślinne?
Czym są napoje roślinne?
Napoje roślinne to napoje przygotowane z wody i surowców roślinnych, takich jak owoce, warzywa lub zioła. Mogą być one słodzone lub bez dodatku cukru. Napój roślinny jest bogaty w witaminy, minerały i inne składniki odżywcze, które są niezbędne dla prawidłowego funkcjonowania organizmu. Dzięki temu jest on świetnym dodatkiem do codziennej diety.
Na co należy zwrócić uwagę przy wyborze napoju roślinnego?
Przyjazne dla wegan, bezglutenowe i niskokaloryczne – to tylko niektóre z zalet napojów roślinnych, dzięki którym stają się one coraz bardziej popularne w ostatnich latach. Ale przy tak wielu możliwościach wyboru dostępnych obecnie na półkach supermarketów, na co należy zwrócić uwagę przy wyborze napoju roślinnego?
Warto przyjrzeć się kluczowym informacjom nt. produktu, na które należy zwrócić uwagę na etykiecie produktu:
Składniki
Pierwszą rzeczą, na którą należy zwrócić uwagę podczas sprawdzania etykiety napoju roślinnego, jest lista składników. Większość tego typu napojów będzie wytwarzana z wody i mleka roślinnego, takiego jak soja, migdały lub kokos. Jednak niektóre napoje mogą zawierać również inne składniki, takie jak substancje słodzące, aromaty lub środki zagęszczające.
Ważne jest, aby sprawdzić listę składników, aby upewnić się, że wybrane napoje roślinne nie zawierają żadnych produktów pochodzenia zwierzęcego ani alergenów, których dana osoba musi unikać.
Informacje żywieniowe
Kolejną kluczową rzeczą, na którą należy zwrócić uwagę na etykiecie napoju roślinnego, jest informacja o wartości odżywczej. Umożliwia to wyobrażenie o zawartości kalorii, tłuszczu, białka, węglowodanów i cukru w napoju. Należy zauważyć, że nie wszystkie napoje roślinne są sobie równe pod względem zawartości składników odżywczych. Dlatego ważne jest, aby porównać informacje żywieniowe różnych napojów roślinnych, aby znaleźć taki produkt, który spełnia dane wymagania.
Data przydatności do spożycia
Podobnie jak w przypadku każdego produktu spożywczego lub napoju, ważne jest, aby przed zakupem napoju roślinnego sprawdzić datę przydatności do spożycia. Dzięki temu otrzymuje się świeży napój i najwyższej jakości.
Instrukcje dotyczące przechowywania
Etykieta napoju roślinnego będzie również zawierać instrukcje dotyczące przechowywania. Należy o tym pamiętać, ponieważ niektóre płyny, takie jak mleko sojowe, należy przechowywać w lodówce po otwarciu.
Sklep z napojami roślinnymi – Voelkel
Ekologiczne produkty są wytwarzane zgodnie z zasadami ochrony środowiska. Są one przeznaczone dla osób, które chcą dbać o środowisko i swoje zdrowie. Jednak do ich zakupu nie należy wybierać pierwszego lepszego sklepu. Aby wybrać odpowiednie miejsce warto zwrócić uwagę na kilka czynników. Są to przede wszystkim kluczowe informacje na etykiecie wymienione powyżej, ale nie tylko…
Poszukując napojów roślinnych warto również zwrócić uwagę na to, czy posiadają one certyfikowane składniki ekologiczne. Oznacza to, że do wyprodukowania produktu użyto co najmniej w 95% metod ekologicznych.
Inną pomocną opcją są opinie klientów na stronie, dzięki którym można sprawdzić stan zadowolenia z produktów oraz to, czy można zaufać danemu przedsiębiorstwu.
Wymienione informacje nt. sklepu i oferowanych produktów zawiera firma Voelkel, której zaufało już ponad kilkadziesiąt tysięcy klientów! Pod linkiem https://organic24.pl/category/voelkel znajdują się napoje roślinne, które mogą spożywać wegetarianie, weganie, osoby nie spożywające glutenu oraz innych składników.
Podsumowanie
Wybierając napoje roślinne, należy wziąć pod uwagę źródło napoju, metodę przetwarzania i zawartość składników odżywczych. Najlepsze napoje roślinne są wytwarzane z całych, nieprzetworzonych składników i są dobrym źródłem składników odżywczych, takich jak błonnik, białko i witaminy.